Başkanın Mesajı


Yeşilay ailesi olarak, 100 yılı aşkın süredir “iyi ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi” hedefiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Toplumun her kesimine ulaşmak için proje ve faaliyetlerimize ilk günkü kararlılık ve heyecanımızla devam ediyoruz. Bağımlılıklarla mücadelemizin en öncelikli aşaması her zaman bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma faaliyetleri olmuştur. Bireylerde küçük yaşlardan itibaren sağlıklı yaşam bilinci kazandırabilmenin önemine inanıyoruz. Bu kapsamda farklı yaş düzeyleri için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz.

2011 yılından bu yana düzenlediğimiz “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”nın da çalışmalarımız arasında önemli bir yeri bulunuyor. Tertemiz zihinlerin ışıltısıyla kâğıda dökülen edebi ve görsel alanlardaki eserlere şahitlik etmek bizleri mutlu ediyor. İlkokul, ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirdiğimiz yarışma sayesinde çocuklarımız, gençlerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz hem bağımlılıkların insan hayatına olumsuz etkilerini öğreniyor hem de mücadelemize destek veriyor. Yeşilay’ın mücadelesine ortak olan sizler sayesinde geleceğe daha ümitli bakıyoruz.

Pandemi nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde, çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerini ifade edebilmeleri için sanatsal çalışmalara teşvik etmek, renkler ve hikâyelerle buluşturmak, daha büyük önem kazandı. Hepimizin sağlığın önemini daha iyi anladığımız bu dönemde, çocuklarımızın ve gençlerimizin bağımlılıklarla ilgili anlatacaklarını merakla bekliyoruz.

Bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı bir gelecek için mücadele ettiğimiz bu yolda, Yeşilay’ımızın bağımsız bir dünya amacına destek olarak bu idealin bir parçası olduğunuz için tüm çocuklarımıza ve gençlerimize teşekkür ederiz. Sağlıklı gelecek sizlerle şekillenecek, iyi ki varsınız.

Mücahit Öztürk
Genel Başkan