Başkanın Mesajı


Yeşilay ailesi olarak, bir asrı aşkın süredir insanımızın ve insanlığın bağımsızlığı için bağımlılıklara karşı verdiğimiz mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Geleceğimizi şekillendirecek nesillerimizin hayata iyi hazırlanması için bilimin ışığında, kanıta dayalı yöntemlerle çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

 

Çocuklarımızı iyi ve sağlıklı yaşamın birer elçisi olarak görebilmek en güçlü motivasyon kaynağımızı oluşturuyor. Bu kapsamda farklı yaş düzeyleri için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. 2011 yılından bu yana düzenlediğimiz “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”nın da çalışmalarımız arasında önemli bir yeri bulunuyor.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerini ifade edebilmeleri için sanatsal çalışmalar konusunda teşvik etmek, renkler ve hikâyelerle buluşturmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmamızda tertemiz zihinlerin bağımlılıklarla ilgili anlatacaklarını merakla bekliyoruz. Yeşilay’ın mücadelesine ortak olan çocuklarımız sayesinde geleceğe daha ümitli bakıyoruz.

Bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı bir gelecek için mücadele ettiğimiz bu yolda; Yeşilay’ımızın bağımsız bir dünya amacına destek olarak bu hedefimizin bir parçası olduğunuz için tüm çocuklarımıza ve gençlerimize teşekkür ederiz.

 

“Nice sağlıklı nesillere” söylemimizle, geleceğimizi şekillendirecek nesillerimizin sağlıklı ve bilinçli bir yaşam sürmelerini gönülden diliyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mücahit Öztürk
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı